Namíchejte si svůj letní drink KOMBE

Namíchejte si svůj letní drink KOMBE

Kombe si můžete připravit v klasické podobě, tak jak jej pijí Korejci a to rozmícháním v 80 ml horké ne vroucí vodě. Můžete si s ním ale i pohrát a připravit si drink, který vás nejen osvěží, ale vytáhne i z kocoviny, nabije energií nebo prostě jen tak potěší. Nám moc chutná i varianta s vínem. Je to skvělá alternativa k již okoukaným spritzům.

A nebojte, objem, ve kterém je Kombe rozmícháno, nesníží jeho účinky. Budou stále stejné! Důležité je rozpustit celý obsah sáčku. Jen nezapomeňte, že byste neměli překročit denní dávku 3 sáčků na osobu.

Náš tip: Pokud chcete drink osladit třtinovým cukrem, rozmíchejte Kombe v teplé vodě, sladidlo se tak snadněji rozpustí.

 

 

 

 


Ledový čaj Kombe s mangem

1 svazek čerstvé máty (nejlépe marocké)
4 sáčky čaje Kombe
2 lžíce třtinového cukru
šťáva z 1 limety
300 ml ledové neperlivé vody
500 ml vychlazeného mangového džusu
zralé mango
1. Otrhané mátové lístky rozdělíte do tvořítka na ledové kostky, zalijete je vodou a dáme zamrazit.
2. Obsah sáčků čaje Kombe rozmícháte ve 320 ml vlažné vody. Osladíte třtinovým cukrem a mícháte až do jeho úplného rozpuštění. Poté vmícháte limetovou šťávu, ledovou vodu a mangový džus. Dáte vychladit do chladničky.
3. Čerstvé mango oloupete, zbavíte pecky, nakrájíte na malé kostičky a vložíte do vychlazeného džbánku. Přidáte ledové kostky s mátou, zalijete vychlazeným ledovým čajem a dozdobíte mátou.
Počet porcí: 4 nápoje o obsahu cca 300 ml
Doba přípravy: do 30 minut bez mražení kostek s mátou
1 porce: asi 640 kJ/153 kcal