Kolagen a kyselina hyaluronová: Dva spojenci proti stárnutí

Kolagen a kyselina hyaluronová: Dva spojenci proti stárnutí

28.04.2023 | Sdílet na FB
Máme pro vás skvělou zprávu! Naši novinku lyofilizovanou kyselinu hyaluronovou nově doplnil další pomocník v boji proti stárnutí pleti - kolagen. To jsou dvě naprosto klíčové složky pro mladistvý vzhled pokožky.

Co je kolagen?

Kolagen je bílkovina ve formě vlákna, které proplétá nejen naši kůži, ale i kosti, chrupavky a také třeba cévy. V kůži funguje zjednodušeně řečeno jako vzpěra pokožky a je zodpovědný za její pružnost a pevnost. Postupem času ale kolagen ztrácíme - děje se tak zhruba od 25. roku života, kdy každým rokem přicházíme o 1 % kolagenu. Naše pleť tak viditelně ztrácí odolnost, vznikají a prohlubují se vrásky, snižuje se její elasticita

Podobné je to mimochodem i u kyseliny hyaluronové, která má na svědomí hydrataci pokožky, čímž jí dodává pružnost a zářivost. O schopnostech kyseliny hyaluronové si můžete více přečíst zde. I o kyselinu hyaluronovou naše pleť přichází - a to již od 18 let. Naštěstí existují způsoby, jak podpořit tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové v těle a dodat je zvenčí.

NOVINKA: Mořský kolagen

O různých typech kolagenu se dočtete zde - a mimo jiné zjistíte, proč je pro pleť nejlepší zrovna hydrolyzovaný mořský kolagen!

Ten najdete v naší novince od korejské firmy Beaudiani: unikátní maska z kolagenových nanovláken, která se díky spreji s kolagenem přímo vpíjí do pleti! Sprej s kolagenovým boosterem můžete aplikovat i samostatně a „nakrmit“ tak svou pleť kdykoli během dne.

Pokud jste si oblíbili lyofilizovanou perlu s hyaluronovou kyselinou, určitě si zamilujete i novou kolagenovou péči.