Zázrak jménem ceramidy: Co jsou zač a proč je potřebujeme?

Zázrak jménem ceramidy: Co jsou zač a proč je potřebujeme?

05.11.2021 | Sdílet na FB

Téměř každý o nich slyšel, ale málokdo přesně ví, co vlastně ceramidy jsou. Přitom právě ceramidy mají významný podíl na tom, jak mladistvě a zdravě vypadá naše pokožka. Je vaším snem mít krásnou a hedvábně hladkou pleť bez vrásek? Pak tedy zařaďte do své péče ceramidový krém!

Ceramidy jsou molekuly lipidů (tuků), které se zcela přirozeně vyskytují v každé pokožce. Jsou součástí buněčných membrán a tvoří tak zcela nezbytnou ochrannou vrstvu pokožky. Zjednodušeně je to náš nepostradatelný ochránce - udržuje přirozenou rovnováhu hydratace a brání naši pokožku před bakteriemi, viry, nečistotami a dalšími škodlivými vlivy prostředí. Pokud máme ceramidů nedostatek, naše pokožka se lehce vysušuje, je přecitlivělá na vnější podněty, náchylná ke kožním infekcím, podrážděnosti i předčasnému stárnutí.

Ceramidy jsou potřebné pro správnou výživu a ochranu všech typů pleti, nejvíce ji ovšem ocení ti s nejcitlivější pokožkou. Ceramidy totiž podporují hojení, obnovují přirozenou hydrataci pokožky a účinně bojují proti kožním onemocněním. Skvělé jsou například při léčbě ekzému. Bez ceramidů se tedy nikdo z nás neobejde. Přesto tělo produkci ceramidů s časem omezuje a zastavuje, čímž dochází k výraznější tvorbě vrásek a dalším projevům stárnutí pleti.

Abychom přirozenou ochrannou vrstvu naší pokožky správně podpořily, je důležité ceramidy vhodným způsobem doplňovat prostřednictvím kosmetických přípravků. K tomu se přímo nabízí naše novinka - URANG BIO Ceramidový krém 100 % bez chemie. URANG je ideálním pomocníkem pro zralou pleť, ale i pokožku citlivou, se sklonem k suchosti, začervenání, šupinatění či ekzému. Reparační krém URANG totiž obsahuje nejen certifikovaný přírodní ceramid, ale i infuzi damašské růže, která působí protizánětlivě. Díky ceramidovému krému se zbavíte řady těchto nepříjemných kožních projevů, podpoříte svou přirozenou kožní bariéru a jako bonus budete mít pocit hedvábné pokožky s jemnou vůní růže.

Zní to krásně, že? Skoro se zdá, že ceramidy jsou lékem na všechny vady krásy. Je tedy něco, co ceramidy neumí? Jistě, ceramidy vám rozhodně nemohou slíbit vyhlazení již stávajících vrásek, ani nezvrátí proces stárnutí. Působí ovšem jako preventivní prostředek proti vráskám a hlavně účinně podporuje hydrataci pleti. Budete se cítit svěží, vaše pleť bude pevnější a hedvábně jemná.

Pokud chcete zatočit s vráskami, rozhodně zařaďte do své péče WHAMISA BIO ANTI AGING Sérum na vrásky a oční okolí. Aplikujte ho přímo pod ceramidový krém na konkrétní vrásky.

Fotografie

a.jpeg
WHAMISA BIO Anti age sérum na vrásky a oční okolí.png