Proč je čaj KOMBE ve formě granulátu?

Proč je čaj KOMBE ve formě granulátu?

Ženšen pravý je léčivá rostlina, která je jedinečná v tom, že obsahuje na 180 účinných látek. Proto vykazuje mnoho blahodárných účinků na všech úrovních lidského těla. Také je o ní známé, že se jedná o nejúčinnější adaptogen na světě.

Aby se mohly tyto pozitivní účinky projevit, je nutné ženšen bezchybně zpracovat. U ženšenu je totiž nutné dodržet velmi složitý výrobní proces včetně správného poměru jednotlivých částí kořene. Jen tak je možné zaručit, že tato velmi významná bylina bude fungovat účinně a bezpečně.

Domácí zpracování ženšenu není tak efektivní, jako je to u jiných rostlin. Jednoduše nestačí koupit kořen, povařit a vylouhovat. Tak to prostě u ženšenu nefunguje.

Proto je nejvhodnějším a podle mého názoru jediným doporučeným zpracováním ženšenu tzv. extrakt. Podmínky přípravy extraktů jsou různé. Jejich společnou vlastností je příprava vodní extrakcí pomocí destilace za stanovených a správně nastavených teplot, tlaků a časů.

Po zpracování lze využít samotný extrakt, nebo je tady možnost úpravy extraktu do granulované lékové formy. My jsme cíleně vybírali právě tuto granulovanou lékovou formu. Ale protože kolem ní kolují různé mýty, ráda bych vše uvedla na pravou míru.

V některých nejmenovaných granulovaných přípravcích se totiž prokázalo, že výrobci (možná i cíleně) zapomněli přidat samotný extrakt, který je účinnou látkou produktu. A u jiných přípravků naopak výrobci přimíchali příliš mnoho éček typu barviv, aroma, konzervantů…

Granulát v čaji Kombe neobsahuje žádné jiné pomocné látky, barviva, aroma, éčka, lepek… cokoli kromě čisté glukózy.

Čaj Kombe obsahuje čistou třísložkovou směs extraktů ze ženšenu, jujuby a jedinou (pro lidské tělo přirozenou) pomocnou látku glukózu.  Právě díky glukóze, která zde zastává jen funkci pomocné látky, a sice přirozeného konzervantu, je možné využít praktické výhody granulátu.

Každý sáček tvořící jednotlivou dávku čaje Kombe je cíleně vyvážený s jasným a přesným obsahem účinných látek extraktu ze ženšenu a extraktu z jujuby. Tato dávka v maximálním množství 3 x denně je pro vás bezpečná a nemůžete se předávkovat. A navíc je nesmírně praktická.

Stačí vysypat obsah sáčku a nechat rozpustit v teplé nebo studené vodě. V dnešní uspěchané době si tak můžete rychle a bezpečně vychutnávat svůj čaj Kombe úplně kdekoli. Sáček je super skladný, nehrozí poškození a rozsypání. Jednoduše Kombe můžete mít vždy s sebou. Využijete jej nejen na cestách, ale i v práci či na chalupě po náročném večírku.

PharmDr. Lucia Havlíková

P.s. Chcete se mě na cokoliv zeptat, napište na lucia.havlikova@kombe.cz.

 

 

Fotografie