V Koreji je alkohol nejběžnějším prostředkem rozvíjení a udržování mezilidských vztahů mezi kolegy či pracovními partnery, a to hlavně u mužů. Člověk, který alkohol nepije, ať ze zdravotních, náboženských nebo jiných důvodů, je považován za nevlídného a nespolečenského.
Podřízení by měli svým nadřízeným alkohol dolévat, v opačném případě nepřipadá v úvahu alkohol odmítnout. Sklenička se drží jednou rukou a druhou se přidržuje, přičemž podřízení se při pití hlavou mírně odvrátí směrem od nadřízeného. To je jeden ze základů korejské etikety, která pochází z konfucianismu, a přestože se současná generace cítí podstatně méně svázaná těmito pravidly, hodně z tradice přežívá dodnes. (De Mente, 2004, s. 138 - 139)
Korea je kromě své filozofie typická také pěstováním ženšenu
Korejci věří, že ženšen je dar z nebes, který jim byl seslán před jeden a půl tisíci lety. Od té doby ženšen pěstují a používají jako lék.
Podle pověsti byl jeden z bohů pohnut snahou mladého muže, který chtěl zachránit churavějící matku. Bůh mu dal bylinu jménem ženšen. Matka se uzdravila a ve zdraví dožila dlouhého věku.
Při pozvednutí sklenky ve společnosti se automaticky derou přítomným do úst věty přání. Je tomu tak od nepaměti a vždy si lidé přejí jen to nejlepší. Důkazem jsou přípitky v různých světových jazycích, které na prvním místě přejí především hodně zdraví. Tedy to, co lidé po tisíciletí považují za dar nejcennější.